Plungiškių draugijos iniciatyva Oginskių rūmuose suskambo išskirtinė muzika

„Talentingų, protingų, iniciatyvių plungiškių aš sutinku visur – Prezidentūroje, ministerijose, ambasadose, lankydamasis įvairiose institucijose užsienio šalyse. Reikėtų, kad jie įsilietų į Plungiškių draugijos veiklą ir įneštų naujų vėjų“, – taip per paskutiniąją Plungiškių draugijos sueigą, vykusią rugpjūčio pabaigoje, kalbėjo su tarptautinėmis organizacijomis dirbantis vienas aktyviausių draugijos narių Gintaras Morkis. Ir tos kalbos nenuėjo veltui – jau rugsėjį į Plungiškių draugijos veiklą įsitraukė du entuziastingai nusiteikę kraštiečiai – Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Silkauskas. Ir jų įsiliejimas – labai vaisingas. Mat jau lapkritį Žemaičių dailės muziejuje Plungėje suskambo puikus šių draugijos naujokų iniciatyva surengtas kamerinės muzikos koncertas „Su muzika per Europą“.

Ričardas Šlepavičius ir Mindaugas Silkauskas savo veiklą Plungiškių draugijoje pradėjo itin puikiu gestu – pasiūlė Žemaičių dailės muziejuje surengti koncertą, kurio organizatorė yra Nijolė Dorotėja Beniušytė – viešosios įstaigos „Musica Vitale“ įkūrėja ir meno vadovė, Tarptautinio jaunimo muzikos festivalio-konkurso „Su muzika per Europą“ Lietuva–Italija, Tarptautinio muzikos festivalio „Le strade d‘Europa“ Lietuva–Italija iniciatorė.

Siūlymas, žinoma, buvo priimtas. Taip plungiškiams buvo suteikta galimybė paklausyti kartu muzikuojančių atlikėjų iš Lietuvos ir Italijos: mandolina grojančio Francesco Mammola, klavesinininkės Nijolės Dorotėjos Beniušytės ir Čiurlionio kvarteto, kuriame groja smuikininkai Jonas Tankevičius ir Darius Dikšaitis, altistas Gediminas Dačinskas ir violončelininkas Saulius Lipčius. Kartu su jais Plungėje lankėsi ir keleto kūrinių autorius, jaunosios kartos kompozitorius Ilkay Bora Oder iš Turkijos, kuris su muzikos pasauliu susipažino roko muzikos ir elektrinės gitaros dėka.

Plungėje koncertavęs italų mandolinininkas Francesco Mammola yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų bei „Claudio Abbado“ meno premijos laureatas, kurį Tarptautinė kultūros akademija „S. Giovanni Crisostomo“ ir Italijos Senatas yra apdovanoję bronzos medaliu už aktyvią meninę veiklą. Solinės karjeros metu surengė šimtus koncertų pagrindinėse Italijos koncertų ir teatrų salėse, Anglijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Lietuvoje ir Vatikane.

Kartu su Francesco Mammola grojusi Nijolė Dorotėja Beniušytė, 2009 metais baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos klavesino ir muzikos pedagogikos magistro studijų programas, tolimesnį kūrybinį kelią tęsia Italijoje. Šiemet ji baigė klavesino ir istorinių klavišinių instrumentų specialybės magistro studijų programą Akvilos Alfredo Casella muzikos konservatorijoje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, konkursuose, festivaliuose.

Į koncertą puikiai įsiliejo ir Čiurlionio kvartetas, kuris garsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. jam skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“. Čiurlionio kvarteto repertuarą sudaro per 300 kūrinių. Greta klasicizmo ir romantizmo epochų muzikos – ir XX a. bei lietuvių autorių opusai. Pastaraisiais metais ansamblis inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvauja plataus žanrinio konteksto koncertuose. Čiurlionio kvartetas groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais.

Šis Plungiškių draugijos inicijuotas koncertas, kaip ir keliolika metų organizuojami Tarptautiniai Mykolo Oginskio festivaliai, dar kartą įrodė, kad Plungės visuomenė neabejinga rimtajai muzikai ir kad kunigaikščių Oginskių puoselėtos muzikinės tradicijos čia vis dar gyvos – paklausyti išskirtinio koncerto prisirinko pilna Žemaičių dailės muziejaus salė. Ypač džiugu, kad renginiu susidomėjo Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojai ir jų ugdytiniai.

Ankstesnis
Plungiškių draugija ištiesė pagalbos ranką Plungės garbės piliečiui Andriui Kulikauskui
Toliau
Brangūs Plungiškiai! Gražių ir jaukių visiems švenčių! Sėkmingų 2018-ųjų!
Daugiau iš naujienų
Menu