Kultūrinio savitumo link…

Į gimusių kultūrinių įdėjų įgyvendinimo ir sklaidos veiklą gimtajame mieste aktyviai įsijungė draugijos valdybos nariai, nusipelnę Lietuvos kultūrai menininkai, profesoriai Stasys ir Juozas Domarkai, Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė, draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė ir Žemaičių dailės muziejaus direktorius, draugijos narys Alvidas Bakanauskas. .

Nuo 2004 metų, maestro Stasio Domarko pastangomis Tarptautinis uostamiesčio muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, tapęs tradiciniu ir išryškėjęs aukšta muzikine kultūra ir savitumu, kasmet atkeliauja į Plungę ir rengia koncertus Plungėje M.Oginskio rūmuose. Į gimtąjį miestą atvežami Klaipėdos muzikinio teatro operečių spektakliai, kuriuos nemokamai pamato šimtai plungiečių. Profesionalusis menas gaiviu šuoru pradeda užpildyti Plungės miesto muzikinį gyvenimą.

Plungiečiams įsimintinu įvykiu tapo 2004 metų rugpjūčio13-ji, kai draugijos valdybos nario Plungės dekanato dekano Donato Stulpino remiama draugija pradėjo įgyvendinti idėją – miesto šventės išvakarėse rengti simfoninės muzikos koncertus neįprastoje plungiečiams vietoje – Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Pirmąjį tokį koncertą miesto šventės išvakarėse, surengė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, choras ir solistai . Diriguojant maestro, profesoriui Juozui Domarkui atliko V.A.Mocarto „Karūnavimo mišias“. Koncertas buvo skirtas Plungei ir plungiečiams ir labai atitiko šventinę dvasią. Išraiškinga muzikos kalba norėta pasakyti, kad mūsų visų miesto šventės turėtų prasidėti simfoninės muzikos koncertais dvasingoje aplinkoje, skatinančioje susikaupti, suteikiančioje žmonėms atgaivą, žadinančioje tauriausius jausmus.

Tarptautinio M. Oginskio festivalio atidarymo ceremonija. Festivalio organizatoriai G. Žiobakienė ir A. Bakanauskas degančiais fakelais linki M. Oginskio festivalio simfoniniam orkestrui gyvuoti.

2005 metais visa Lietuva minėjo iškilaus tautos kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio 130-ąsias gimimo metines. Istorija plungiečiams suteikė nepaprastą garbę didžiuotis, kad Plungėje, kunigaikščio M.Oginskio įkurtoje muzikos mokykloje mokėsi, augo ir brendo dideliam meniniam skrydžiui Lietuvos ir pasaulio iškilus kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Į meninių renginių sūkurį įsiliejo ir Plungiškių draugija. Plungiškių draugijos užsakymu kompozitorius Alvydas Remesa parašė „Jubiliejines šv. Mišias“ simfoniniam orkestrui, chorui ir solistams. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia vos talpino susirinkusius plungiečius ir miesto svečius. Mišias atliko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, choras ir solistai, dirigavo maestro Stasys Domarkas. Koncertas tarsi apvainikavo M.K.Čiurliomio jubiliejinius metus, tapo nepakartojamu kultūriniu įvykiu Plungės miesto gyvenime , savita ir brangia dovana gimtajai Plungei , jos turtingai istorijai ir plungiečiams. Šį renginį demonstravo Lietuvos televizija.

Tais metais Plungiškių draugijos valdybos posėdyje nutarta įtvirtinti gražią tradiciją – draugijos sueigas rengti kasmet, susiejant su meno renginiu.. Draugijos valdyboje pradedama ieškoti ir kitų kultūrinių tradicijų vystymo formų. Maestro Stasys Domarkas pasiūlo organizuoti tarptautinius muzikos festivalius, turinčius istorines sąsajas su Plunge. Idėjai buvo pritarta. Taip gimė Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio Plungėje dvasia.

Menu