Krašto ekonominio vystymosi link…

2004 metais pirmuosius žingsnius šia kryptimi žengė draugijos prezidentas B. Lubys. Klaipėdos architektų firmai „Vakarų siluetai“ buvo pateikta idėja suprojektuoti šiuolaikišką lauko estradą Plungėje, kurioje galėtų vykti vasaros renginiai, būtų statomos operos, vyktų baleto spektakliai ir taptų plungiškių susitikimų bei traukos vieta. Architektai prof. S. Domarkas ir viceprezidentė G. Žiobakienė, pasikvietę Plungės savivaldybės vadovaujančius darbuotojus, ne kartą susitiko ir rinko vietą lauko estradai. Apsispręsta, kad lauko estradai tinkamiausia vieta – M. Oginskio parko prieigose, Babrungo upės vingyje. „Vakarų siluetai“ parengė lauko estrados Plungėje keturis kompiuterinius variantus. Plungiškių draugija šiuos projektus kaip dovaną įteikė Plungės rajono savivaldybei, tačiau į šią iniciatyvą pažiūrėta atsainiai ir atsako nesulaukta.

Ekonominę, verslo ir pramonės sritį tarptautinėje ir šalies plotmėje aktyviai kuruoti ir vystyti ėmėsi Plungiškių draugijos prezidentas dr. Bronislovas Lubys, kuris nuolat domisi Plungės ekonominiu gyvenimu, kasmet organizuoja susitikimus su vietos verslininkais ir pramonininkais. Nuo 2004 metų šie susitikimai tampa savotiškomis Verslininkų dienomis Plungėje. Jų metu Plungės verslininkai, pramonininkų ir miesto valdžios atstovai svarsto įvairius klausimus: nuo kultūros objektų atnaujinimo, miesto ir rajono kelių infrastruktūros sutvarkymo iki viaduko virš geležinkelio pervažos statybos. Dr. Bronislovas Lubys dalyvauja Plungės pramonininkų sąjungos rengiamuose susitikimuose, kurios prezidentu yra Jonas Varkalys (nuo 2007 metų išrinktas į Plungiškių draugijos valdybą vietoje J. Niedvaro).

Jonas Varkalys - Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas
Jonas Varkalys - Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas

Įtakojant Lietuvos pramonininkų konfederacijos Užsienio reikalų departamento direktoriui Gintarui Morkiui (dabar LKP generalinio direktoriaus pavaduotojas), 2004 metais į Plungę atvežama grupė Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių: Kinijos, Kanados, Lenkijos, Estijos, Danijos ir kt. Svečiai aplankė bendrovę „Vičiūnai“, susitiko su verslininkais, buvo supažindinti su krašto istorija ir įžymybėmis, M. Oginskio rūmuose buvo surengtas priėmimas ir koncertas. Tokie susitikimai užsienio svečiams padeda labiau pažinti Lietuvą, jos kultūrą, užmegzti ekonominius ir kultūrinius ryšius.

2006 metais prezidento B. Lubio ir G. Morkio iniciatyva Plungės pramonės ir verslo atstovams buvo suorganizuota misija į Briuselį, į Europos Sąjungos pagrindines institucijas: į Europos Komisiją, kur susitikta su komisare Dalia Grybauskaite, į Europos Parlamentą, kur susitikta su parlamentarais, į NATO būstinę, kur susitikta su Lietuvos atstovu NATO būstinėje Linu Linkevičiumi. Buvo aiškintasi ir gilinamasi į viešųjų ir privačiųjų pirkimų ekonomines ir teisines peripetijas. Lankytasi ir kitose institucijose. Verslo pasaulio žmonėms labai svarbu žinoti teisės aktų rengimo ir įtakojimo procedūras, pasinaudojimo struktūriniais fondais galimybes, rasti atsakymus ir kitais svarbiais klausimais. Tikėtina, kad Briuselyje gauta informacija padės plungiškiams verslininkams skintis kelius į Europos šalių rinkas.

Nuo 2005 metų kasmet organizuojamas apskritas stalas-diskusija „Plungės ir Rietavo savivaldybių transporto infrastruktūros renovacija ir plėtra – svarbi regiono ekonominio augimo sąlyga“. Į šią konferenciją yra sukviečiami ir atvyksta atsakingi Lietuvos valstybės pareigūnai, nuo kurių priklauso šalies ekonominis vystymasis, dalyvauja vietos valdžia. Diskusijos metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas dr. Bronislovas Lubys, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Jonas Varkalys, Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas, AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas, Plungės rajono savivaldybės merė Elvyra Valerija Lapukienė, Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis svarsto svarbius projektus, susietus su Plungės krašto kelių būkle, infrastruktūros plėtra ir finansavimu. Tokiose konferencijose dalyvauja gausus būrys pramonės ir verslo atstovų, kurie kelia problemas, ragina pareigūnus mažinti biurokratinius barjerus sprendžiant regiono infrastruktūros klausimus.

Menu