Plungiškių sveikatingumo link…

Prasminga, kad pirmasis draugijos darbas buvo skirtas paprastam žmogui. 2003 m. lapkričio pabaigoje Plungiškių draugijos ir savivaldybės ligoninės vadovybės susitarimu bei valdybos nario profesoriaus Juozo Pundziaus iniciatyva Plungėje vyko Medikų dienos. Jų metu Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) gydytojų delegacija, vadovaujama KMUK generalinio direktoriaus profesoriaus Juozo Pundziaus, susitiko su Plungės rajono gydytojais, vizitavo pacientus savivaldybės ligoninėje.

Vadovaujant KMUK gydytojams buvo atliktos kelios operacijos, konsultuojami ligoniai ir ligoninės gydytojai, ligoniams buvo skiriamas arba rekomenduojamas gydymas, ligoninės salėje vyko mokslinė praktinė konferencija, iškilmingai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Susitikime dalyvavo KMUK kardiochirurgijos klinikos vadovas profesorius Rimantas Benetis, Kauno medicinos universiteto rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas, KMUK valdymo direktorius Edmundas Varpiotas ir kiti garbūs gydytojai.

„Man malonu sugrįžti į mamos kraštą. Ir ne vien dėl sentimentų, bet ir todėl, kad nesinori vieną dieną čia pasijusti svetimu“, – kraštiečiams sakė profesorius R. Žaliūnas. Daugumą salėje per susitikimą sėdinčių gydytojų R. Žaliūnas prisimenąs dar iš vaikystės, kai tėtis atsivesdavo jį į ligoninę.

Iš Plungės kilusį gydytoją urologą E. Varpiotą taip pat gerai prisimena plungiškiai, ypač vyresnieji „Saulės“ gimnazijos mokytojai. Nepamiršo gydytojo ir Plungės meno mokyklos pedagogų kolektyvas, nes E. Varpiotas yra baigęs šios mokyklos mokytojos-metodininkės G. Žiobakienės akordeono klasę.

Profesorius Juozas Pundzius sakė, kad visada prisimena Plungę kaip pirmosios meilės ir moksleiviškų pokštų miestą. „Parke apsilankau beveik visuomet, kai parvažiuoju į Plungę – čia man daug brangių vietų“, – sakė J. Pundzius, neslėpdamas meilės gimtajam miestui.

Profesorius Rimantas Benetis prisipažino plungiškiams, kad jam reikėtų kelių dienų prisiminti žemaičių kalbą: „Kai nugirstu sodrų žodį, širdį pakutena. Matyt, primena gimtinę – Plungę.“

Vakare vyko susitikimas su miesto visuomene, kurio metu Lietuvos medicinos mokslininkų žiedas pristatė naujausius chirurgijos pasiekimus KMUK, gydymosi perspektyvas, palinkėjo plungiškiams gyventi sveikai ir saugoti brangiausią žmogui duotą turtą – sveikatą. Pirmą kartą Plungės istorijoje surengtos iš Plungės kilusių garsių gydytojų, medicinos mokslininkų dienos Plungėje paliko neišdildomus įspūdžius ir viltį, kad plungiškių sveikatai bus nuolat skiriamas rimtas dėmesys.

Menu