Plungėje 08 31 – 09 29 XIV M.Oginskio Festivalis

Plungės parkas ruošiasi pasitikti artėjantį rudenį – tai išduoda ženklai: vis dažniau meilės deivės Afroditės skulptūrėlę vakarais aplanko rūkai, o ąžuolai, jausdami savo galią, išdidžiai nokina giles. Gal tik rūmų lauko gėlės nieko nejaučia: jos, kaip kadaise rūmų damos, lyg susitarusios vilioja visus savo skaisčiais veideliais… Vilioja visus ir artėjantis tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Šiemet jis ypatingas – kupinas jubiliejų! Festivalis, skambantis Žemaitijos metais, pasipildo naujomis raiškomis ir prasmėmis. Esame unikalus kraštas, išsaugojęs giluminius žemaičių genties klodus. Pats faktas, jog festivalio koncertai skambės po atviru Žemaitijos dangumi ir sakralioje erdvėje – Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, įprasmina festivalio, kaip neatsiejamo Žemaitijos kultūros reiškinio, svarbą.

Iškiliu festivalio akcentu taps Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro koncertas „Operetės šventė“– minėsime dirigento, Mykolo Oginskio festivalio sumanytojo, Plungės garbės piliečio Stasio Domarko jubiliejų. Maestro nešta muzikos kultūros vėliava plazdena daugelyje šalių, bet ryškiausiai – savoje žemaičių žemėje.

Simboliška, kad Žemaitijos metais ir Žemaičių dailės muziejus švenčia 25 metų jubiliejų. Kadaise kunigaikštis M. Oginskis Vestą – miesto bendruomenės, namų ir šeimos deivę – išmintingai įkurdino centrinėje rūmų stogo dalyje, kad jos rankose laikomas fakelas su šventąja ugnimi visada primintų, kokios vertybės žmogaus, tautos gyvenime svarbiausios. Tai įkvepia ir mus, muziejininkus, naujiems darbams, siekiams, atradimams. Minint muziejaus jubiliejų, festivalio programoje numatyti trys renginiai aktualia istorine, menine tematika: mokslinė konferencija ir diskusija „Žemaitijos žydų kultūros paveldo atspindžiai regiono istorijoje ir kultūroje“ ir meno parodų – Tomasz Łączyński (Lenkija) „Prarasti miestai“ (stiklo instaliacija) ir Jakovo Bunkos (medžio skulptūra) – atidarymas.

O kad festivalis, pasipuošęs švenčiančios Žemaitijos muzikiniais fontanais, kiltų aukštyn, daug nematomo darbo, patirties, išminties ir profesionalumo įdeda festivalio meno vadovas Juozas Domarkas, Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė, Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.

Danutė Einikienė

Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja

Ankstesnis
Brangūs Plungiškiai! Gražių ir jaukių visiems švenčių! Sėkmingų 2018-ųjų!
Toliau
2022 Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su koncertine įstaiga Lietuvos Nacionaline Filharmonija
Daugiau iš naujienų
Menu