Lapkričio 11-osios vakaras klube „Legendos“ Vilniuje buvo ypač jaukus, šiltas ir bičiuliškas, lyg į jį būtų susirinkęs būrys pačių artimiausių žmonių. Skambėjo nuoširdžios dainos, prisiminimai ir linkėjimai, kuriuos muzikantai skyrė iš Plungės kilusiam kompozitoriui, muzikantui ir aranžuotojui, „Dainos teatro“ įkūrėjui, Plungės garbės piliečiui Andriui Kulikauskui. Paramos koncerto, kuris pavadintas „Būn Tep“, misija – surinkti lėšų vėžiu sergančio Andriaus Kulikausko gydymui. Vakarą organizavo Plungiškių draugija, iniciatorius – bičiulio nelaimei neabejingas garsus saksofonininkas, taip pat Plungės garbės pilietis profesorius Petras Vyšniauskas.
Idėja surengti koncertą, skirtą paremti ir palaikyti sunkios ligos užkluptą Andrių Kulikauską, pirmąkart nuskambėjo per tradicinę prieš XII-ąjį Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį surengtą Plungiškių draugijos sueigą. Ją išsakęs Petras Vyšniauskas, kuris su Andriumi Kulikausku bičiuliaujasi nuo jaunystės laikų, iškart sulaukė Plungiškių draugijos pritarimo, tad nedelsiant imtasi koncerto organizavimo darbų, į kuriuos ypač entuziastingai įsitraukė visas būrys žmonių: Petras Vyšniauskas, Gintaras Bagužis, Daiva Tamošiūnaitė, Robertas Žebrauskis, Arūnas Mačiuitis (šis plungiškis yra vienas iš „Tiketos“ savininkų ir sutiko veltui platinti bilietus).
Jų dėka idėja per porą mėnesių virto kūnu – puspenktos valandos trukusiu, keturis šimtus žmonių sukvietusiu jautriu koncertiniu vakaru, kuriame užgrojo ir pats „kaltininkas“ – Andrius Kulikauskas. Svarbu ir tai, kad sostinėje vykusiame renginyje bendrauta dviem kalbomis – žemaičių ir, kaip juokauta, – kita, kuria kalba ne žemaičiai.
Kaip sakė koncerto organizatoriai, įtikinėti, kad toks renginys būtinas, nereikėjo nei atlikėjų, nei žiūrovų. 20 eurų kainavę bilietai buvo išpirkti neįtikėtinai greitai, na, o muzikantų, norinčių parodyti dėmesį ir palaikymą sunkiai sergančiam kolegai ir bičiuliui, atsirado tiek, kad visų pakviesti nebebuvo įmanoma.
Koncerto „Būn Tep“ organizatoriai į renginį pakvietė keliolika Andriui Kulikauskui ypač artimų atlikėjų, nemaža dalis jų kilę iš Plungės. Vakarą vedė taip pat plungiškiai – garsi televizijos laidų ir renginių vedėja Daiva Tamošiūnaitė ir aktorius Vytautas Rumšas. (vyresnysis). Pirmasis pasirodė koncerto iniciatorius saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Vėliau – atlikėjai Neda, Olegas Ditkovskis, Andrius Kaniava, Nijolė Narmontaitė ir grupė „C’est la vie“, Juozas Milašius, Martynas Kuliavas, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Aurelijus Globys, Saulius Bareikis, Justė Kazakevičiūtė, Vytautas Rumšas, „Kuli family“, „Kitas Kampas“ „Žalvarinis“ ir kiti. Tąvakar scenoje skambėjo ne tik muzika, bet ir nuoširdūs prisiminimai, linkėjimai, kuriais kolegos išreiškė savo palaikymą Andriui Kulikauskui.
Atlikėjai bičiuliui linkėjo sveikatos, pozityvumo, gerų emocijų, vadino įkvėpėju ir skatintoju,prisipažino labai mylį ir vertinantys jo kūrybą, kuri – tokia amžina, išjausta ir visada aktuali, įtaigi. Ypač nuoširdaus palaikymo Andrius Kulikauskas sulaukė iš kitos žemaitės – aktorės Nijolės Narmontaitės, kuri rankose laikytą lentelę su užrašu 66 (tiek metų šiemet sukako Andriui Kulikauskui) apvertė aukštyn kojom, bičiuliui palinkėdama sulaukti 99-erių, o tada susitikti ir sutarti, kada dar susibėgti. „Myliu tave iš pačių kepenų“, – galų gale prisipažino aktorė.
Kaip minėjome, koncerte dalyvavo ir pats Andrius Kulikauskas, kuris kartu su namiškiais sėdėjo pirmoje žiūrovų eilėje. Sveikatai leidus, jis publiką nudžiugino atlikdamas du kūrinius. Kreipdamasis į susirinkusiuosius jis neslėpė esąs labai laimingas ir dėkingas, nes tikrai nesitikėjęs sulauksiąs tiek dėmesio ir palaikymo. „Noriu visus apkabinti ir prispausti prie dūšios. Ir prižadu, kad pasveiksiu. Esu žiauriai sujaudintas“, – nuoširdžiai kalbėjo plungiškis.
Koncerto metu į Andrių Kulikauską ir visus susirinkusiuosius kreipėsi ir Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus bei Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Beje, palaikyti savojo Garbės piliečio iš Plungės į Vilnių vyko pilnas autobusas Andriaus Kulikausko talento gerbėjų. Kelionę jiems organizavo Plungiškių draugija, kartu pasirūpinusi, kad plungiškiai turėtų galimybę tuo pačiu aplankyti ir Valdovų rūmus.
Vakaro metu visų laukė staigmena – surengtas aukcionas, kurio metu buvo parduodamas dailininko Gintaro Gesevičiaus tapytas paveikslas „Amžinybė“. Kūrinį, kurio pradinė kaina buvo 185 eurai, už 660 eurų įsigijo Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus. Šie pinigai – tam pačiam svarbiam ir kilniam tikslui. „Paveikslas iškart tapo dešimtkart vertingesnis, nes skirtas Andriui Kulikauskui“, – atsiimdamas pirkinį sakė Plungiškių draugijos prezidentas.
Visas už koncerto „Būn Tep“ bilietus gautas lėšas Plungiškių draugija skyrė Andriaus Kulikausko gydymo išlaidoms padengti. Tam pačiam tikslui teko ir visi prieš renginį bei jo metu suaukoti pinigai. Džiugu, kad prie paramos prisidėjo ir firma „Zuzi Records“, pakartotinai išleidusi Andriaus Kulikausko autorinių dainų rinkinį „Tik paklausyk“. Visos už albumą, kurį buvo galima įsigyti koncerto metu ir vis dar galima pirkti prekybos centruose, lėšos taip pat skirtos Andriui Kulikauskui.
Visi, norintieji pagelbėti gerbiamam ir mylimam Plungės garbės piliečiui, gali aukoti, pinigus pervesdami į Plungiškių draugijos sąskaitą LT084010043000045047.