Plungės dvaro sodybos advokatų namas

Kai yra teigusi kraštotyrininkė Eleonora Ravickienė, Marijos Oginskienės advokato namelis 1910 m. statytas. Pastatas yra Plungės dvaro sodybos dalis. Jame gyveno Marijos Oginskienės advokatas Skladovskis (Sklodowski).

Tarpukario metais čia gyveno žmonės. Garsus dailininkas , ekspresyviojo abstrakcionizmo pradininkas lietuvių dailėje Juozas Bagdonas 1923 – 125 metais mokėsi   Plungės gimnazijoje, kuri buvo įkurta  kunigaikščio M. Oginskio rūmuose, ir gyveno   vadinamajame Advokato name (nuomojosi būstą).  Daugiau žinių apie čia gyvenusias šeimas  nėra.  Lietuvai atkūrus nepriklausomybę iš Kanados buvo atvykusi pagyvenusi moteris ir  labai trumpai papasakojo, kad šiame namelyje gyveno jos tėvai su vaikais. Daugiau nieko ji negalėjo papasakoti, nes ją dar mažą mergaitę tėvai išsivežė iš  Plungės, bėgdami nuo  sovietų valdžios. Ji turėjo  namelio nuotrauką, į kurią žiūrėdama atsekė, kuriame pastate  jos šeimos gyventa prieš karą.

Tai vienas seniausių medinių namų Plungėje, įtrauktas į Kultūros paveldo objektų sąrašą. 1980 metais šiame pastate įsikuria  Viešoji b biblioteka ( metodikos skyrius ir saugykla). Nuo 1993 m. metų čia buvo Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.

Plungiškių draugija nusprendė atsatyti šį namelį ir įkurti draugijos būstinę.

Ankstesnis
Plungėje iškils paminklas M. K. Čiurlioniui
Toliau
2018 Lubio parodos atidarymas
Daugiau iš projektų
Menu